بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

همیشه بهترین انتخاب، خرید یک ویلای تازه ساخت یا خرید زمین و طراحی و ساخت ویلا از صفر نیست، بلکه شما می توانید با بازسازی ویلا قدیمی و از کار افتاده، هزینه کمتری صرف کرده و در عین حال به ویلای رویایی خود دست یابید.

بازسازی ویلا چیست؟

بازسازی ویلا به فرآیند های اصلاحی در خصوص نمای بیرونی ویلا، دیوارهای داخلی، تعویض کف پوش ها، تعویض لوله کشی یا حتی سیستم برق کشی، تغییر ساختار داخلی (به طور مثال تخریب یک دیوار یا کوچک و بزرگ کردن محوطه ها)، تعویض کابینت ها، تعویض تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام و … گفته می شود. این بازسازی می تواند شامل مراحل محدودی بوده یا کاملا گسترده و شامل تمامی قسمت های بیرونی و داخلی ویلا باشد.

بازسازی ویلای قدیمی

جهت هماهنگی و بازدید از بنای قدیمی لطفا با شماره های در ج در سایت تماس بگیرید تا در اولین فرصت کارشناسان برای بازدید در محل حاضر شوند.

مراحل بازسازی ویلا کدامند؟

بسته به این که وضعیت فعلی ویلا چطور باشد، مراحل بازسازی آن متفاوت خواهد بود؛ اما در کل این بازسازی را می توان در مراحل زیر خلاصه کرد:

بازسازی نمای بیرونی ویلا: در صورتی که نمای بیرونی ویلا کهنه و قدیمی شده یا به هر دلیلی مایل به ایجاد تغییر و تحولات در آن باشید، می توانید از جدیدترین مدل های نماسازی ویلا استفاده کرده و آن را به سبک و سلیقه مورد نظر خود تغییر دهید. این تغییرات ممکن است تنها شامل نمای ساختمان شده یا پنجره ها را نیز پوشش دهد.

بازسازی تاسیسات شامل لوله کشی، سیم کشی و …: در صورتی که ساختمان ویلا قدیمی باشد، بازسازی تاسیسات از جمله لوله کشی و سیم کشی ها، تعویض سیستم گرمایشی و سرمایشی و … نیز بسیار موضوعیت خواهد داشت.

تغییر ساختار داخلی به دلیل تغییر نیاز کاربری: به طول مثال ممکن است یک ویلای دو خوابه را با تغییر دیوارکشی، به یک ویلای سه خوابه یا برعکس تبدیل سازید. بعضی اوقات تصمیم به بزرگ کردن آشپزخانه گرفته یا یک آشپزخانه درب دار قدیمی را به آشپزخانه اپن تبدیل می سازیم.

بازسازی کفپوش ها: بازسازی کفپوش ها تاثیر بسیار قابل توجهی در جلوه کلی نمای داخلی ویلا داشته و به طور کلی فضای آن را تغییر می دهد.

بازسازی آشپزخانه: اضافه کردن سقف کاذب، تعویض کابینت ها، سینک ظرفشویی، تعویض شیرها و … در آشپزخانه می تواند یه محوطه جدید و کاملا نوساز به وجود بیاورد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام: این بازسازی شامل تغییر کاشی ها، تغییر روشویی، تعویض شیرها و دوش حمام، تعویض توالت فرنگی و … می شود.

بازسازی سقف و درب ها: اضافه کردن سقف کاذب به ساختمان و همین طور تعویض درب هایی که به هر ترتیبی کهنه شده اند، در شمار مراحل بازسازی ویلا قرار می گیرد. البته در صورتی که درب های ساختمان از وضعیت خوبی برخوردار باشند، امکان تعمیر درب ها، رنگ آمیزی و … وجود داشته و ضرورتا نیازی به تعویض آن ها نخواهد بود.

هزینه بازسازی ویلا

مزایای بازسازی ویلا

از جمله مزایای بازسازی ویلا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. نوسازی نمای بیرونی ویلا
 2. نوسازی نمای داخلی ویلا
 3. تعویض تاسیسات و بهبود کاربری آن ها
 4. کاهش هزینه های داشتن یک ویلای نوساز
 5. و …

این موارد به همراه دیگر نکاتی که احتمالا در شرایط نوسازی های مختلف با آن ها برخورد خواهیم داشت؛ می توانند برای یک بازسازی حرفه ای جلوه کرده و چیزی که در نهایت تحویل می گیرید حتی از یک ویلای نوساز نیز برتر و جذاب تر باشد.

هزینه بازسازی ویلا

با در نظر گرفتن این موضوع که بازسازی ویلا تا چه اندازه پیشروی داشته و شامل چه مواردی باشد، هزینه آن متغیر خواهد بود. به این ترتیب شما می توانید هزینه ای متوسط تا زیاد را برای بازسازی ویلای مورد نظر خود در نظر بگیرید و این موضوع با توجه به وضعیت فعلی عمارت ویلا و برنامه ای که برای تغییرات آن ریخته اید، کاملا قابل مدیریت خواهد بود.

معمولا سپردن این کار به دست تیم های حرفه ای بازسازی، باعث مدیریت بهتر هزینه ها و کاهش آن بوده و همیشه نتیجه کار، بسیار حرفه ای تر و بهتر خواهد بود. این در قیاس با شرایطی که بخواهید هر بخش از کار را به صورت جداگانه انجام داده و از تیم های مختلف و افراد متخصص کاملا مجزا برای هر بخش استفاده کنید، به مراتب بهتر پیاده سازی و اجرا می شود.

مراحل بازسازی ویلا

سخن پایانی

در بالا توضیحاتی در خصوص مراحل و مزایای بازسازی ویلا دادیم. شما در این خصوص چه نظری دارید؟ آیا این کار مقرون به صرفه بوده یا خرید یک ویلای نوساز به مراتب بهتر خواهد بود؟ نظرات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید. همین طور پیشنهاد می کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “بازسازی ویلا

 1. محمود هدایتی گفته:

  بازسازی ویلا در شمال هم انجام میدین؟ ویلای من توی محمود آباده

  • سجاد آهنگرنژاد گفته:

   بله ما در تمام شهرهای ایران خدمات داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *