ساخت ویلا به سبک روستیک

ساخت ویلا به سبک روستیک

یکی از سبک های ساخت ویلا که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ساخت ویلا به سبک روستیک است. در این سبک معماری، باید ابتدا پتانسیل های موجود در فضا به درستی شناسایی شده و پس از آن، برای طراحی و پیاده سازی بنا، اقدام لازم صورت بگیرد.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم.

ویلا به سبک روستیک برای چه مناطقی مناسب است؟

لازم به ذکر است که ساخت ویلا به سبک روستیک برای مناطق کوهستانی و سردسیر مناسب است. از این روی در صورتی که قصد ساخت یک ویلا در مناطق گرمسیری را دارید، فکر ساختن ویلا به روش روستیک را از سر بیرون کنید. اما این سبک ویلاسازی و طراحی بنای آن، برای مناطق سردسیری کاملا مناسب می نماید و می تواند جلوه و کاربری عالی در چنین فضایی داشته باشد. البته باز هم شما می توانید چنین سبکی را در سایر مناطق معتدل یا گرمسیری بنا کرده و چیزی مانع شما نخواهد بود؛ اما لازم است بدانید که همسویی و همخوانی کاملی وجود نخواهد داشت.

مزایای ساخت ویلا به سبک روستیک

یکی از برترین جذابیت هایی که ویلا سازی به این سبک، به همراه خواهد داشت؛ احساس آرامش فوق العاده ای است که چنین بنایی ایجاد خواهد کرد. در واقع سبک معماری روستیک به صورت مستقیم از طبیعت برگرفته شده و همان حال و هوا را با خود همراه خواهد داشت. سنگ های ناهمواری که به عمد صیقلی نشده و صیقل نخورده اند، در نمای خارجی این ویلا خودنمایی کرده و باعث خواهند شد که همه چیز کاملا خو گرفته با طبیعت و به دور از مصنوعی سازی به نظر برسند.

همین طور ترکیب این سنگ ها با فلز مات، فوق العاده خواهد بود و باعث می شود که گرمای طبیعت را دوباره از نزدیک احساس کنید. در حقیقت چیزی که در این سبک عالی به نظر می رسد، همان حال و هوای طبیعت و احساس غرق شدن در فضای آن است که باعث می شود تا بیشتر صاحبان ویلاها، مایل به ساخت و ایجاد چنین سبکی باشند.

جهت هماهنگی و مشاوره جهت طراحی  و ساخت  ویلای روستیک با مهندس آهنگرنژاد  تماس بگیرید.

۰۹۱۲۴۶۸۲۴۹۰

طراحی داخلی ویلا به سبک روستیک

همه چیز در طراحی خارجی خلاصه نمی شود و شما می توانید این سبک طراحی ویلا را به فضای داخلی آن نیز بکشانید. در حقیقت این یکی از امتیازهای طراحی روستیک است که می توان به طبع آن، هر دو فضای بیرونی و درونی را به یک شکل طراحی و پیاده سازی کرد. شما می توانید همان سنگ های برجسته صیقل نخورده را در طراحی داخلی بنای ویلا به کار ببرید. به این شکل همان آرامش و سادگی نیز به محوطه داخلی ویلا خواهد آمد و می توانید از همان حال و هوای توأم با طبیعت لذت ببرید. اضافه کردن یک نورپردازی متناسب با این فضا، از جمله استفاده از چراغ های آویزی از فلز کدر رنگ، فوق العاده خواهد بود. فرش های تیره و پرده های ضخیم همگی در چنین طراحی داخلی جایگاه خواهند داشت. همین طور استفاده کردن از آباژورهای قدی و متعدد در فضای داخلی ویلا می تواند جلوه ای عالی داشته باشد. نورپردازی به سبک ملایم، می تواند چنین فضایی را بسیار رونق بخشیده و باعث شود تا حال و هوایی پر از آرامش و عالی را تجربه کنید.

محوطه سازی در سبک طراحی روستیک

محوطه سازی در این سبک طراحی به شکلی خواهد بود که در هر جایی ترکیبی از سنگ و چوب با گیاهان کلاسیک را مشاهده می کنیم که در یک نظم و ترتیب مناسب جای گرفته اند. گیاهان در آرایش جایگاهی خود، به ترتیب و در موقعیتی منظم و قرینه قرار می گیرند و این باعث می شود که در یک نگاه، محوطه فضای سبز با زیبایی هر چه تمام تر، رخ بنماید. در صورتی که شرایط جغرافیایی اجازه بدهد، کاشت درختانی چون کاج و سرو فوق العاده خواهند بود.

سخن پایانی

شما برای ساخت یک ویلای جدید، به دنبال چه طرح هایی هستید و در صورتی که بودجه و پتانسیل موقعیت جغرافیایی به درستی فراهم باشد، کدام یکی از سبک های سنتی، چوبی، ایتالیایی، کلاسیک، روستیک، مدرن و … را ترجیح می دهید؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید. همین طور پیشنهاد می کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *