ساخت ویلا نیم پیلوت

ساخت ویلا نیم پیلوت

طراحی و ساخت ویلا نیم پیلوت توانسته طی سال های اخیر، طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد. زیبایی و جذابیت این نوع طراحی ویلا به ویژه برای افرادی که به دنبال ساخت ویلاهای جمع و جور هستند، فوق العاده خواهد بود و معمولا خانواده هایی که جمعیت کمتری دارند، به دنبال طراحی و ایجاد این نوع ویلاهای نیم پیلوت هستند.

اما ببینیم ساخت ویلاهای نیم پیلوت چطور انجام شده و تابع چه قوانین و استانداردهایی هستند.

طراحی و ساخت ویلا نیم پیلوت

همان اندازه که طراحی و ساخت ویلای دوبلکس یا تریبلکس باید تخصصی و حرفه ای انجام شود، لازم است که برای طراحی و ساخت ویلاهای نیم پیلوت نیز یک روند کاملا حرفه ای طی شود. اما ساخت این سبک ویلاها با صرفه جویی مالی قابل توجهی همراه بوده و شما می توانید با صرفه جویی در هزینه های طراحی و ساخت یک ویلای جمع و جور و نقلی داشته باشید. البته این هرگز به این معنا نیست که ویلاهای نیم پیلوت دارای ارزش کمتری بوده و برای ساخت آن ها تابع استانداردهای ضعیف تری هستیم؛ اما به طور کلی شکل سازه باعث می شود که هزینه های کمتری برای آن در نظر گرفته شود.

همین طور اگر شما قصد خرید ویلاهای از پیش ساخته شده را داشته باشید، قیمت ویلاهای نیم پیلوت کمتر از سایر موارد بوده و در صورتی که با محدودیت بودجه روبرو باشید، می توانید به سراغ این مدل ویلاها رفته و از میان آن ها نمونه هایی مناسب خود را انتخاب کنید.

ویلاهای نیم پیلوت دارای زیبایی خاص خود بوده و شیک و دوست داشتنی به نظر می رسند.

ویلای نیم پیلوت چیست؟

ویلاهای نیم پیلوت با یک سطح یا طبقه اختلاف با سطح همکف ساخته شده و چیزی بین ویلاهای فلت و همکف و ویلاهای دوبلکس هستند. معمولا فضایی که در این ارتفاع ایجاد می شود، به پارکینگ ویلا اختصاص می یابد و به این ترتیب می توان از این فضا برای پارکینگ یا حتی انباری استفاده کرد. در صورتی که مساحت این فضا بیشتر باشد، توصیه می شود که بخشی از آن را به انباری و بخشی دیگر را به پارکینگ اختصاصی ویلا، بخش بندی کرد.

همین طور می توان بخش مربوط به تاسیسات، موتورخانه و مانند آن ها را نیز در همین فضای به جا مانده از ارتفاع ایجاد شده برای نیم پیلوت ویلا در نظر گرفت.

طراحی ویلا نیم پیلوت

به طور استاندارد و پیش فرض، ویلا نیم پیلوت در بخش نیم پیلوت با یک تراس، اتاق و … همراه است. معمولا این ارتفاع ایجاد شده مطابق یک استاندارد تعیین شده و از بخش همکف که آن را همان پیلوت می نامیم، بالاتر خواهد بود.

در طراحی و ساخت ویلا نیم پیولت، معمولا از چند پله کوتاه در بخش ورودی استفاده می شود که به این وسیله فاصله لازم و البته محدود با زمین ایجاد خواهد شد. ورودی اصلی ویلا به بخش راهروی ورودی و سالن نشیمن می رسد و معمولا چنین ساختاری در اکثر ویلاهای نیم پیلوت رعایت می شود. در بخش پیلوت نیز می توان آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام را قرار داد. البته این مورد معمولا سلیقه ای بوده و بسته به پتانسیل فضا و نظر مشتری، قابل تغییر خواهد بود.

در صورتی که فضای ویلا و متراژ آن اجازه بدهد، در بخش نیم پیلوت نیز سرویس بهداشتی و حمام در نظر گرفته می شود تا بتوان اتاق خواب مستر در این بخش طراحی کرده و ساخت و ساز آن را انجام داد.

استفاده از پله های پیچیده برای ارتباط میان دو نیم طبقه ویلاهای نیم پیلوت، باعث می شود که ضمن ایجاد کارایی آن، بتوان زیبایی خاصی نیز در فضای ویلا به وجود آورد و همان حال و هوای ویلاهای دوبلکس را تداعی کرد.

طراحی و ساخت ویلای نیم پیلوت در سراسر ایران توسط تیم حرفه ای باغ ایرانی انجام می گیرد. جهت هماهنگی با شماره ی زیر تماس بگیرید.

۰۹۱۲۴۶۸۲۴۹۰

یک توصیه مهم

حتما طراحی اولیه و ساخت ویلاهای نیم پیلوت را به افراد و تیم های حرفه ای در این زمینه سپرده و پیش از آن که مراحل طراحی به پایان برسد، تطابق آن با نظرات و سلیقه خود را به خوبی بررسی کنید.

کلام آخر

شما تا چه اندازه طراحی و ساخت ویلا نیم پیلوت را به صرفه دانسته و چه قدر آن را به سایر مدل های ویلاسازی ترجیح می دهید؟ نظرات خود در این باره را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *