طراحی ویلای کوچک

طراحی ویلای کوچک

شاید در ابتدا به نظر برسد که طراحی ویلای کوچک به مراتب ساده تر از چیزی است که در خصوص طراحی ویلاهای بزرگ تر داریم؛ اما در واقع با محدود شدن فضا، طراحی ویلا نیز به مراتب سخت تر و پیچیده تر خواهد بود و باید برای آن برنامه ریزی به مراتب بهتر و حرفه ای تری داشت. استفاده بهینه از فضا به طوری که بتوان در یک ویلای کوچک به تمامی امکانات دست یافت و رفاه و جذابیت لازم را در آن ایجاد کرد، نیازمند یک طراحی اصولی و همه جانبه است.

در ادامه با ما همراه باشید.

ویلای کوچک
ویلای کوچک دوطبقه
ویلای کوچک یک طبقه

استانداردهای طراحی ویلای کوچک

از جمله استانداردهای طراحی ویلاهای کوچک، باید به موارد زیر اشاره کرد:

به دلایل مختلفی ممکن است که نتوانید زمین بزرگی را برای ساخت و ساز ویلای مورد نظر خود خریداری کنید. گاهی اوقات کسری بودجه و گاهی اوقات نیز عدم پیدا کردن زمین مناسبی که متناسب با نیاز و سلیقه شما باشد، منجر به این خواهد شد که در نهایت یک زمین کوچک برای ساخت و ساز ویلای خود در اختیار داشته باشید. در این شرایط باید به مراتب بیشتر به سمت طرح های خلاقانه حرکت کرده و در عین ساخت و ساز یک ویلای کوچک، بودجه بندی مناسبی نیز برای آن داشته باشید.

از جمله اقداماتی که می توان برای استانداردسازی طراحی ویلاهای کوچک در نظر گرفت، نبود هیچ گونه فضای پرت، بهینه سازی انرژی، اضافه کردن ایوان و همین طور دوبلکس ساختن ساختمان، اشاره کرد. هر یک از این مراحل به تنهایی و در تکمیل یکدیگر، می توانند به زیباسازی و در عین حال افزایش کاربری فضای محدود ویلا، کمک کنند.

نبود هیچ گونه فضای پرت

برای ساخت ویلای کوچک، نباید هیچ گونه فضای پرتی در ساختمان و عمارت ویلا به جای بگذارید. شاید بتوان در یک ویلای بزرگ، از برخی فضاهای کوچک که در قالب پرت قرار می گیرند، چشم پوشی کرد؛ اما زمانی که شما با یک محوطه محدود روبرو هستید، چنین چیزی امکان پذیر نخواهد بود.

در حقیقت زمانی که مساحت محدودی را تحت اختیار خود دارید، لازم است که حتما برای سانتی متر به سانتی متر آن برنامه ریزی درستی داشته باشید و چنین چیزی تنها از عهده طراحان حرفه ای ویلا برخواهد آمد. از این روی توصیه می شود که حتما انجام این کار را برعهده تیم های حرفه ای طراحی ویلا بسپارید.

اگر تصمیم به طراحی ویلا دارید حتما برای بازدید هماهنگی انجام شود. شماره تماس جهت انجام مشاوره و تعیین وقت بازدید

۰۹۱۲ ۴۶۸ ۲۴۹۰

بهینه سازی انرژی

در تمامی ساخت و سازها، باید بیش از هر چیزی به بهینه سازی انرژی پرداخته شود و در خصوص طراحی ویلای کوچک نیز به مراتب بیشتر با این ضرورت مواجه هستیم. شما هرگز نمی خواهید که هدررفت انرژی در یک فضای محدود داشته باشید و زمانی که با یک عمارت ویلایی که از چهار وجه با فضای باز در تماس است، روبرو هستید، این موضوع بیشتر مطرح خواهد بود. برای هر دو فرمت فصول سرد و گرم سال، باید به این موضوع بهینه سازی انرژی و استفاده از انرژی طبیعی، دقت داشته باشید.

اضافه کردن ایوان

با توجه به این که در مراحل ساخت و ساز یک ویلا با مساحت محدود و کوچک تر از ایده آل روبرو هستیم، اضافه کردن المان هایی از جمله بالکن می تواند بسیار زیاد به افزایش کاربری فضا کمک کند. به این شکل ضمن اضافه کردن به زیبایی بنا، می توان از فضای بالکن به نفع فضای داخلی ویلا بهره برد و به این شکل مساحت بیشتری را در اختیار داشت. از این روی از طراح ویلای خود بخواهید که تا حد امکان از اضافه کردن بالکن در اضلاع مختلف ویلا استفاده کند.

ساخت ویلای کوچک دوبلکس

در صورتی که از عهده مخارج مربوط به طراحی، خرید مصالح و ساخت ساز یک ویلای دوبلکس برمی آیید، در صورت محدود بودن مساحت زمین، ساخت ویلای دوبلکس می تواند به افزایش مساحت نهایی در اختیار شما کمک کند. به این ترتیب فضای ویلا دو برابر شده و در واقع به شکلی حرفه ای موضوع کم بودن مساحت را دور زده اید.

کلام آخر

در بالا نکاتی را در خصوص تکنیک های طراحی ویلای کوچک مطرح کردیم. شما چه موارد دیگری را در این زمینه می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید. همین طور پیشنهاد می کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

1/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *