طراحی فضای سبز در بالکن

فضای سبز بالکن

طراحی فضای سبز در بالکن شاید عجیب ترین شکل طراحی فضای سبز باشد. در این فضا، زمینه های اجرای فضای سبز را در اختیار نداریم و برای ایجاد سبزی و طراوت مورد نیاز، باید همه چیز را از پایه تهیه کنیم. اما همچنان روش های خلاقانه زیادی برای ایجاد یک فضای سبز دلچسب و دوست داشتنی در بالکن ها وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

نحوه طراحی فضای سبز در بالکن

این که طراحی فضای سبز در بالکن به چه شکلی انجام شود، تا حدود زیادی در ابتدا به مساحت بالکن شما بستگی خواهد داشت. پس از آن می توانید یک طرح کلی برای اجرای فضای سبز در بالکن ریخته و آن را گام به گام اجرا کنید.

یکی از بهترین فاکتورهایی که در طراحی فضای سبز در بالکن پیشنهاد می شود، استفاده از گیاهان رونده و دیواری است. با استفاده از گیاهان پیچکی که بر دیوار قرار گرفته و رشد خزنده داشته باشند، فضای بالکن شما، زمینه های قوی لازم برای تبدیل شدن به یک محیط سرسبز را به دست می آورد.

ایده های اجرای فضای سبز در بالکن

در گام بعدی از گلدان های کوچک یا مستطیلی برای نرده ها استفاده کنید. با نصب این گلدان ها بر نرده های بالکن، هم به لحاظ بصری از بیرون و هم عطر و طراوت آن ها از داخل، موفقیت بزرگی حاصل کرده اید. این چیزی است که در بیشتر بالکن های منازل که صاحبان خوش سلیقه ای داشته اند نیز می بینیم. چیزی که نیازی به علم طراحی فضای سبز نداشته و هر روح طبیعت دوستی به طور ناخودآگاه از آن استقبال می کند.

گذشته از این ها می توانید با ایجاد یک باغچه مصنوعی در بالکن، یک فضای سبز محدود و در عین حال متنوع داشته باشید. البته این به مساحت بالکن شما بستگی داشته و اگر بالکن کوچک و جمع و جور باشد، باید به چند گلدان اکتفا و قناعت کنید. اما اگر فضای بالکن این اجازه را به شما می دهد که یک باغچه و گلخانه مصنوعی در آن قرار دهید، با انجام دادن این کار، فرصت کاشت انواع گل ها را به خود داده اید.

حتی در بسیاری مواقع دیده شده که افراد به کاشت سبزی های خوردنی در باغچه مصنوعی بالکن منزل خود علاقه مند هستند. کاشت و نگهداری از این سبزی ها و برداشت آن ها و رساندن به سفره، جذابیت زیادی داشته و به یکی از سرگرمی های خانواده ها تبدیل می شود.

برای نگهداری فضای سبز در بالکن، باید شناخت درستی از گیاهان آن داشته و آبیاری به موقع را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که گیاهان داخل بالکن، به طور معمول در معرض تابش مستقیم نور خورشید بوده و باید از نوع گیاهانی انتخاب شوند که سازگاری کامل با این موضوع دارند. ممکن است شما بتوانید گلدان هایی با مقاومت کم نسبت به تابش نور خورشید انتخاب کرده و در ساعات ظهر و تابش شدید، آن ها را به داخلی آورده و یا از یک سایبان برایشان استفاده کنید، اما این موضوع برای گیاهان پیش رونده یا گلدان هایی که به نرده های بالکن آویخته اید، قابل اجرا نخواهد بود.

باغ ایرانی

اجرای فضای سبز بالکن

اگر طراحی فضای سبز بالکن خاص و منحصر به فرد ایده آل شماست؛ پیشنهاد می کنیم از مشاوره های رایگان و تجربیات تیم تخصصی باغ ایرانی در خصوص اصول اجرای فضای سبز استفاده نمایید.

شماره تماس : 09124682490

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *