فروش نهال خاص

فروش نهال خاص

بهترین روش های خرید و فروش نهال خاص

برای خرید و فروش نهال لازم است که به سراغ تامین کننده های معتبر و با سابقه فعالیت طولانی رفته و از پیش نوع نهال مورد نظر را تعیین نمود. دقت داشته باشید که در برخی موارد نوع نهال خاص توسط مشتری از پیش تعیین شده و مورد تقاضا قرار می گیرد و در بعضی موارد نیز مشتری با توجه به شرایط جغرافیایی و انتظارات خود، به بررسی پیشنهادات ارائه شده پرداخت و نوع نهالی متناسب با نیاز خود را در نهایت انتخاب می کند.

گزینش فروش نهال خاص

دقت داشته باشید که صرف انتخاب نوعی نهال، دال بر این نیست که بستر خاک برای کاشت آن مناسب بوده و بتوانیم از این نهال به شکل تکی یا انبوه بهره برداری کنیم. از این جهت همیشه پیش از آن که قطعیت خرید نهال و یا حداقل کاشت آن انجام شود، لازم است که مطالعه دقیق و کارشناسی روی وضعیت خاک، قدرت آن و نیز شرایط آب و هوایی، سیستم آبیاری و غیره صورت بگیرد. پس از این موارد می توان نسبت به مناسب بودن یا نبودن وضعیت و شرایط جهت خرید و کاشت نهال نظر داد.

بنابراین توصیه می کنیم که هرگز پیش از سپری کردن این مراحل، نسبت به انتخاب و خرید و فروش نهال خاص اقدام نکنید. این موضوع به ویژه در مورد نهال های خاص که قیمت گران تری نیز نسبت به نهال های معمولی دارد، صدق می کند.

به طور مثال شما نمی توانید در یک منطقه سردسیر به دنبال خرید و فروش نهال گرمسیری باشید و همین طور در یک منطقه گرمسیر، کاشت نهال هایی که با آب و هوای سردسیر متناسب هستند، پاسخگو نخواهد بود.

به علاوه در حالت کلی نیز فروش نهال خاص با ملاحظات خاصی مربوط به آن، همراه خواهد بود. فروش نهال خاص به معنای رسیدگی و نگهداری خاصی است که باید همراه با چنین نهالی باشد. در این شرایط خریدار باید آگاهی لازم نسبت به شرایط نگهداری نهال و موارد مربوط به رسیدگی به آن را دریافت کرده و برای حفظ نهال و به ثمر نشستن آن، این شرایط را به کار ببندد. در حقیقت نمی توان گفت که به صورت محرز کاشت نهال خاص، به معنای زحمت بیشتر در زمینه رسیدگی به آن است، اما به هر ترتیب این فرآیند رسیدگی متفاوت خواهد بود و نباید انتظار  داشته باشیم که همان فرآیند مشابه با سایر نهال ها را طی کند.

فرمول کاشت منطقه ای نهال خاص

از طرفی دیگر محل کاشت نهال های خاص نیز متفاوت است. احتمالا شما مجاز به کاشت آن ها سایه به سایه سایر نهال نبوده و میزان برداشت آن ها از خاک، به شکلی متفاوت خواهد بود. از این جهت نیز به نوعی دیگر پس از خرید و فروش نهال خاص، نیاز به تصمیم گیری حرفه ای جهت تعیین محل کاشت آن ها از راه می رسد.

سخن پایانی

با توجه به تمامی موارد ذکر شده که در بالا به آن ها اشاره شد، فروش نهال خاص بحثی کاملا تخصصی بوده و متقاضیان خرید آن نیز باید به سراغ تامین کنندگان با سابقه و مطمئن بروند تا حاصل کار، قابل توجه و مطابق با ایده آل انتظارات باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت (living seeds) مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *