طراحی منظره ای زیبا و لوکس در حیاط ویلا که شامل طراحی نقطه کانونی، طراحی قلمروهایی برای کاشت گیاه، اجرای چمن ، طراحی آلاچیق و غیره است.

جزئیات پروژه محوطه سازی ویلا شهرک وحدت 

برای شروع طراحی فضای سبز در پروژه محوطه سازی شهرک وحدت، ابتدا برداشت زمین به منظور مشخص شدن ابعاد زمین انجام گرفته است سپس با توجه به طول و عرض زمینی که در اختیار است، یک طراحی کلی به منظور برنامه ریزی آماده سازی می شود. مرزها تعیین می گردد، خطوط که در ابتدای کار رسم می شوند، هندسه اساس کار را تنظیم می کنند. خطوط نواحی که برای کاشت گیاه اختصاص دارد را مشخص می سازد؛ به طور کلی تقسیم بندی فضا با این خطوط انجام می گیرد.  در مرحله ی دوم نوبت به طراحی نقطه کانونی محوطه می رسد که با توجه به تصاویر، دو عدد نخل بزرگ برای نقطه کانونی محوطه این ویلا به کار برده شده است.

با توجه به اقلیم منطقه، گیاهان انتخاب می شوند. در این فاز مکالماتی بین طراح و مشتری صورت می گیرد؛ تا طراح در انتخاب گیاهان سلیقه مشتری را نیز در نظر بگیرد.

در مرحله نهایی نوبت به کاشت گیاهان طبق قوانین که وجود دارد انجام می شود. مرحله ی کاشت از مراحل مهمی است که باید به درستی اجرا شود تا نتیجه نهایی درخشان باشد. چیدمان و آرایش گیاهان در کنار هم نیز طبق یکسری قوانین پیاده سازی می گردد.

علاوه بر توجه به زیبایی، این نکته نیز حائز اهمیت است که گیاهان مشابه از نظر میزان نیازمندیشان به نورخورشید و آب و مراقبت در کنار یکدیگر کاشت شوند. رعایت این اصول، پایداری فضای سبز طراحی شده را افزایش می دهد و در ضمن هزینه نگهداری نیز کاهش می یابد.

طراحی آلاچیق در فضای سبز فرصتی برای لذت بردن از طبیعت است که در پروژه محوطه سازی ویلا شهرک وحدت در بهترین نقطه اجرا گردیده است. محیط دنج برای دورهمی های خانوادگی که فرصتی برای در کنارهم بودن را فراهم خواهد کرد.