پروژه محوطه سازی ویلا ملارد یکی از نمونه کارهای حرفه ای تیم باغ ایرانی است. این پروژه شامل 1- کف سازی 2- طراحی فضای سبز حیاط ویلا 3- طراحی باغچه در اطراف ویلا 4- طراحی استخر 5- راهروها 6- باربیکیو و غیره است.

روند محوطه سازی ویلا ملارد شامل دو مرحله است :

  • طراحی: تحقیق، جمع آوری ایده ها و برنامه ریزی که در مرحله طراحی انجام می شود. در این مرحله از پروژه های طراحی و اجرای فضای سبز ویلا، مذاکراتی بین طراح و مشتری انجام می گیرد. اکثر مشتریان محوطه سازی ویلا، در ذهن خود ایده هایی دارند؛ این ایده ها بر اساس تحقیقاتی که در گوگل کرده اند یا مشاهده نمونه های واقعی طراحی فضای سبز شکل گرفته است. همکاری بین طراح و مشتری ملاحظات طراحی نظیر سبک محوطه سازی و اینکه چه ویژگی های را شامل می شود، مشخص خواهد کرد.

طراح در این مرحله یک طرح کلی از محوطه سازی ویلا ارائه می دهد که نقشه کامل مواد و المان هان مورد استفاده در طراحی فضای سبز است. نوع گیاهان مناسب برای این سبک از محوطه سازی نیز در این فاز پیشنهاد می گردد.

  • مرحله ی ساخت، شروع ساخت و ساز واقعی است. برداشت زمین به منظور تعیین طول و عرض زمین انجام می گیرد. طراحی در محیط واقعی آغاز شود. تقسیم بندی فضاها به منظور طراحی نقطه کانونی، استخر، محل درختان و بوته ها و غیره اجرا می گردد و سپس نوبت به زیرسازی استخر، چمن، باربیکیو، راهروها می رسد.

با اتمام کارهای اجرایی در پروه، کارکردن روی نماها آغاز می شود.

نتیجه کار پروژه محوطه سازی ویلا ملارد را در تصاویر بالا مشاهده فرمایید.