نورپردازی فضای سبز | تاثیرات و نکات مهم

نورپردازی طراحی فضای سبز

اگر چه اجرای فضای سبز به تنهایی می تواند یک محوطه را از حالت بی روح و خشک آن خارج کرده و جلوه ای نشاط آور به وجود آورد، اما هرگز نباید از تاثیر نورپردازی در طراحی فضای سبز غافل شویم. این نورپردازی به عنوان یک مکمل، می تواند به راحتی چند درجه به اثربخشی فضای سبز افزوده و آن را به شکلی برتر نمایان سازد.

نکات مهم در نورپردازی فضای سبز

اما زمانی که قصد اجرای نورپردازی فضای سبز را داشته باشید، باید به فاکتورهای مختلفی در این خصوص دقت کنید.

  • اگر فضای سبز شما دارای استخر یا آبنما است، حتما یک بخش متمرکز نورپردازی در آن قسمت داشته باشید. استفاده از چراغ های ال ای دی در این بخش می تواند بسیار اثربخش بوده و زیبایی زیادی ایجاد کند.
  • در صورتی که طراحی فضای سبز به شکلی پیش رفته است که جایگاه های نشستن به شکل نیمکت، بلوک های چوبی و غیره دیده می شود، حتما استفاده از چراغ های ایستاده، فانوسی و یا به هر شکل دیگری در مجاورت آن ها را در طراحی نورپردازی خود داشته باشید. به هیچ وجه نباید محل نشستن تاریک بوده و در طراحی نورپردازی از آن غفلت شود.
  • در برخی از طراحی های فضای سبز، چون طراحی فضای سبز ویلا یا حیاط خانه و همین طور طراحی فضای سبز باغ، مسیرهای پیاده روی در نظر گرفته می شود. به این شکل که در میان چمن کاری، یک ردیف موزاییک شده برای رفت و آمد ایجاد شده و معمولا با دو ردیف سنگی از دو جهت از فضای سبز چمن کاری شده، تفکیک می گردد. لازم است که به منظور زیباسازی و نیز سهولت رفت و آمد، در دو سمت این مسیرهای پیاده روی، از چراغ های ال ای دی در کف یا فانوس های ایستاده استفاده شود. به هر ترتیب نیازمند آن هستیم که مسیر پیاده روی در تمام طول خود دارای نور کافی بوده و زمانی که در ساعات شب، قصد عبور و مرور از آن وجود دارد، اشخاص بتوانند به خوبی مسیر خود از مقابل و طرفین را رویت نمایند.
  • در بخش نورپردازی بخش های گل کاری شده و درختان و غیره نیز می توان از الگوهای مختلف نورپردازی فضای سبز استفاده کرد. ممکن است شما مایل به طراحی نورپردازی جزیره ای بوده و یا از شکل دهی سایه روشن، استفاده کنید. به هر ترتیب این بخشی است که می تواند به سلیقه مشتری طراحی شده و در ضمن نوع ساختار فضای سبز، میزان تراکم آن و حتی ارتفاع گیاهان که بوته ای بوده یا درختکاری شده باشند، در طراحی نورپردازی تاثیرگذار خواهد بود.
پیمانکاری ساختمان ویلایی
مشاهده

سخن آخر

طراحی نورپردازی فضای سبز نیازمند یک کار حرفه ای است و همان اندازه که اجرای فضای سبز تجربه و تبحر کافی می طلبد، برای انجام این امر نیز نیازمند استفاده از تیم حرفه ای با تجربه کافی هستیم. شما از چه الگوهایی برای نورپردازی باغچه ای استفاده کرده و در طرح ایده آل خود، چطور فضا را بخش بندی می کنید؟

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09363728370