طراحی فضای سبز مینیمال

سبک مینیمال محوطه سازی

طراحی فضای سبزمینیمیال با چند جمله برای شما که تا کنون هیچ دیدی نسبت به این سبک از طراحی نداشته اید. در طراحی فضای سبز مینیمال، سادگی طرح و پایداری هدف اصلی طراح است. به کارگیری المان های ساده طراحی و محوطه سازی،  استفاده از رنگ های ملایم از مشخصات این نوع از طراحی فضای سبز است. طراحی فضای سبز مینیمال نیاز کمتری به مراقبت و نگه داری دارد بنابراین برای مشتریان بسیار مناسب خواهد بود.

با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری در خصوص این سبک از طراحی برای شما ارائه دهیم.

ویژگی حیاط مینیمالیستی چیست؟

از مؤلفه های اصلی یک حیاط مینیمالیستی این است که نیاز به نگهداری از چمن یا چمن زنی ندارد. در محوطه سازی به سبک مینیمالیست باید از گیاهان بومی که نیاز به مراقبت کمتری دارد، استفاده شود. استفاده از سنگ در پیاده روها جایگزین مناسبی برای چمن خواهد بود.

نکاتی در مورد ایجاد یک جو مینیمالیستی در خارج

در واقع سبک مینیمالیست در طراحی و اجرای فضای سبز تمرکز بیشتری بر محیط زیست واقعی دارد. استفاده از گیاهان مقاوم در برابر خشکسالی می تواند دلیل خوبی بر این ادعا باشد.

در اینجا برخی از ویژگی های اصلی یک حیاط مینیمالیستی آورده شده است:

  • به کارگیری حداقل تزیینات در طراحی المان ها

این بدان معنا نیست که باید از تمام زیور آلات چمن خود خلاص شوید. هدف اصلی شما ایجاد فضایی بدون اختلال است.

بسیاری از طراحان سبک مینیمالیست از المان های تزییناتی استفاده می کنند که می توانند ابزارهای مفیدی نیز باشند. به عنوان مثال ، طراحی برکه مصنوعی یا آبنما علاوه بر زیبایی بخشی می تواند یک روش دوستدار محیط زیست برای ذخیره و جمع آوری آب برای گیاهان شما باشد.

  • کاشت گل و گیاه

برای کاشت گل یا گیاهان جدید در حیاط خود، گیاهان بومی را در نظر بگیرید زیرا گیاهان بومی به طور طبیعی در برابر بیماری ها و آفات مقاوم هستند، به حداقل آبیاری احتیاج دارند.

بعلاوه ، گیاهان بومی به نگهداری بسیار کمتری نسبت به گیاهان غیربومی احتیاج دارند که این یک عنصر مهم هر فضای مینیمالیستی در فضای باز است. صاحبان خانه های بیشتر و بیشتر در حال تصمیم به معرفی گیاهان بومی در حیاط های خود، از نظر زیست محیطی و زیبایی شناختی هستند.

  • استفاده از مبلمان ساده

سادگی مهم است! محوطه سازی مینیمالیستی به معنای از بین بردن تمام مبلمان شما نیست. در عوض آنچه شما می خواهید انجام دهید این است که قطعات مبلمانی انتخاب کنید که ساده، تمیز و بی رنگ باشد. استفاده از چوب ساج و چوب اقاقیا برای دستیابی به احساس مدرن و مینیمالیستی، مواد بسیار خوبی هستند.

استفاده از رنگ های تند و تیز برای خلق یک اثر مینیمالیستی توصیه نمی شود.

  • طراحی باغ

شاید به این فکر می کنید که یک باغ مینیمالیستی چگونه باید به نظر برسد؟ فضای ساده و کسل کننده. باید بگویم که یک باغ مینیمالیستی، دقیقاً مانند هر مکان دیگر ، فضایی است که با خطوط تمیز ، مرواریدهای رنگی بی طرف و مزارع هماهنگ، استفاده از یک طرح رنگی ساده ، از نظر گیاهانی و پالت کلی گیاهان، همیشه یک ظاهر کامل و تمیز را ایجاد می کند!

5- استفاده از سنگ یا چمن بومی

شما می توانید از چمنزارهای خاص آب و هوایی استفاده کنید؛ یعنی علف هایی که به طور طبیعی در جایی که شما زندگی می کنید رشد می کنند. اگر ترجیح می دهید واقعاً مدرن باشید، از سنگ ها به جای چمن، در طراحی منظره خود استفاده کنید.

درصورتی که انتخاب شما، چمن بومی است؛ می توانید از سنگ های تزئینی برای برجسته کردن ویژگی های مختلف در منظره خود استفاده کنید و یا در اطراف باغ خود مرزهایی ایجاد کنید.

استفاده از سبک مینیمالیسی در محوطه سازی ویلا نیز بسیار مرسوم است.

باغ ایرانی

طراحی فضای سبز مینیمال

اگر طراحی فضای سبز مینیمال خاص و منحصر به فرد ایده آل شماست؛ پیشنهاد می کنیم از مشاوره های رایگان و تجربیات تیم تخصصی باغ ایرانی در خصوص اصول طراحی و اجرای فضای سبز استفاده نمایید.

شماره تماس : 09124682490

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *