طراحی آبنما مدرن + عکس ها و ایده ها | محوطه سازی

آبنما مدرن

فواره ها و آبنماها سالهاست که در فضاهای عمومی و خانه های خصوصی نقش برجسته ای در طراحی فضای سبز داشته اند. طراحی آبنما مدرن در محوطه سازی ساده ترین روش برای شبیه سازی صدای آب در فضا است.

یکی از مهم ترین ویژگی های آب ایجاد آرامش در فضای باغ است. جابجایی آب ، مانند آبشارها، تپه ها یا چشمه ها، محیط صوتی را با صدا و حرکت، انرژی می بخشد.

انتخاب سبک و اندازه چشمه بستگی به سبک معماری خانه، سبک طراحی فضای سبز (رسمی یا غیر رسمی) و مساحت موجود در چشم انداز دارد.آبنما براساس نقشی که در چشم انداز بازی خواهد کرد، باید به درستی اندازه گرفته شود.

ایده های طراحی آبنما مدرن 

مصالحی که برای طراحی و ساخت آبنما استفاده می شود شامل سنگ های پیش ساخته، تخته سنگ های سفارشی بریده شده، تخته سنگ های انباشه شده، سرامیک و غیره است.

طراحی آبنما مدرن در سبک های مختلف طراحی فضای سبز، در اشکال مختلفی پیاده سازی می شود. در گذشته آبنماها معمولا اشکال ساختار یافته ای نداشته اما در حال حاضر در محوطه سازی مدرن می بینیم که آبنماها در اشکال هندسی طراحی و پیاده سازی می شوند.

با توجه به اینکه آبی که در آبنما جریان دارد،از آن خارج نمی شود بنابراین مشکلی بابت هدررفت آب وجود نخواهد داشت.

زمانی که از اصول مدرنیته در محوطه سازی ویلا ، باغ استفاده می شود، نورپردازی فضای سبز یکی از آیتم هایی است که به خلق یک اثر مدرن کمک خواهد کرد. نورپردازی در اطراف آبنما نیز سبب دل انگیز شدن جلوه و نمای ظاهری آبنما می گردد.

باغ ایرانی

طراحی آبنما مدرن

اگر طراحی آبنما مدرن خاص و منحصر به فرد ایده آل شماست؛ پیشنهاد می کنیم از مشاوره های رایگان و تجربیات تیم تخصصی باغ ایرانی در خصوص اصول طراحی فضای سبزاستفاده نمایید.

شماره تماس : 09124682490

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *