بازسازی ویلا و نوسازی در سراسر ایران

همیشه بهترین انتخاب، خرید یک ویلای تازه ساخت یا خرید زمین و طراحی و ساخت ویلا از صفر نیست، بلکه شما می توانید با بازسازی ویلا قدیمی و از کار افتاده، هزینه کمتری صرف کرده و در عین حال به ویلای رویایی خود دست یابید.

بازسازی ویلا چیست؟

بازسازی ویلا به فرآیند های اصلاحی در خصوص نمای بیرونی ویلا، دیوارهای داخلی، تعویض کف پوش ها، تعویض لوله کشی یا حتی سیستم برق کشی، تغییر ساختار داخلی (به طور مثال تخریب یک دیوار یا کوچک و بزرگ کردن محوطه ها)، تعویض کابینت ها، تعویض تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام و … گفته می شود. این بازسازی می تواند شامل مراحل محدودی بوده یا کاملا گسترده و شامل تمامی قسمت های بیرونی و داخلی ویلا باشد.

جهت هماهنگی و بازدید از بنای قدیمی لطفا با شماره های درج در سایت تماس بگیرید تا در اولین فرصت کارشناسان برای بازدید در محل حاضر شوند.

در شهر کرج، خانه های ویلایی به وفور دیده می شوند و با توجه به بالا رفتن سن برخی از این خانه ها که اتفاقا عدد آن ها نیز کم نیست، نیاز به بازسازی ویلا در کرج شکل می گیرد. همان طور که می دانید هزینه های بازسازی در مقایسه با هزینه های ساخت و ساز از ابتدا تا نقطه انتهایی، به مراتب کمتر بوده و مدت زمان کمتری را نیز به خود اختصاص می دهد. از این روی بسیاری از خانواده ها به جای تخریب و نوسازی یک ملک، نسبت به بازسازی آن اقدام کرده و شمایل و ظاهر ملک را به روز اول و حتی بهتر از آن بازمی گردانند.

مراحل بازسازی ویلا

برای آن که امر بازسازی ویلا در کرج به بهترین شکل ممکن به انجام برسد، لازم است که مراحل زیر را در نظر داشته و آن ها را توسط تیم های حرفه ای و متخصص در این حوزه به انجام برسانید.

پیش از هر چیزی توجه داشته باشید که موضوع بازسازی ویلا به شدت تخصصی بوده و نیاز است که حتما توسط افراد متخصص و دارای تجربه کافی در این موضوع، به انجام برسند.

بازسازی نمای بیرونی ویلا

در صورتی که نمای بیرونی ویلا کهنه و قدیمی شده یا به هر دلیلی مایل به ایجاد تغییر و تحولات در آن باشید، می توانید از جدیدترین مدل های نماسازی ویلا استفاده کرده و آن را به سبک و سلیقه مورد نظر خود تغییر دهید. این تغییرات ممکن است تنها شامل نمای ساختمان شده یا پنجره ها را نیز پوشش دهد.

بازسازی تاسیسات شامل لوله کشی، سیم کشی و غیره

در صورتی که ساختمان ویلا قدیمی باشد، بازسازی تاسیسات از جمله لوله کشی و سیم کشی ها، تعویض سیستم گرمایشی و سرمایشی و … نیز بسیار موضوعیت خواهد داشت.

تغییر ساختار داخلی به دلیل تغییر نیاز کاربری

به طول مثال ممکن است یک ویلای دو خوابه را با تغییر دیوارکشی، به یک ویلای سه خوابه یا برعکس تبدیل سازید. بعضی اوقات تصمیم به بزرگ کردن آشپزخانه گرفته یا یک آشپزخانه درب دار قدیمی را به آشپزخانه اپن تبدیل می سازیم.

بازسازی کف

بسته به این که کف عمارت ویلایی از چه نوع کف پوشی استفاده شده باشد، در این مرحله امکان تعویض آن و استفاده از یک نوع کف پوش دیگر که جلوه و جلای بیشتری داشته باشد، محتمل خواهد بود. اما در صورتی که کف پوش فعلی کیفیت مناسبی داشته، احتمالا تنها هزینه ای بابت جرم گیری و جلادهی به آن صرف شده و از همان کف پوش های فعلی استفاده شود.

بازسازی دیوارها

در فاز بعدی لازم است که به بازسازی دیوارها پرداخته شود. در این صورت با یک بررسی ابتدایی نسبت به وضعیت فعلی دیوارها در بخش های مختلف، بازسازی لازم به لحاظ استحکام بخشی، رنگ یا کاغذ دیواری و حتی ترکیبی از آن دو برای زیبایی بخشی بیشتر به فضای عمارت ویلایی، مورد استفاده قرار می گیرد.

بازسازی کابینت ها

در صورتی که کابینت ها دچار فرسودگی شده باشند، باید از کابینت های نو در آشپزخانه استفاده کرده و همین طور نسبت به تعویض شیرآلات، سینک ظرفشویی و … نیز اقدام کرد. در این خصوص به کار بردن سلیقه کافی برای رسیدن به بهترین ترکیب در آشپزخانه، حتی با تغییر استایل و مدل آن، توصیه می شود.

بازسازی سرویس های بهداشتی

به همین شکل لازم است که سرویس های بهداشتی نیز تحت بازسازی قرار گرفته و کلیه تجهیزات داخل آن ها تعویض شود. در خصوص حمام و سرویس نیز تعویض شیرآلات لازم خواهد بود تا جلوه و جلای مناسبی به خود بگیرند. در مورد سرویس های بهداشتی و حمام، باید به تمام جزئیات پرداخته و کاشی ها را نیز در صورتی که کیفیت اولیه خود را از دست داده اند که قطعا در بیشتر مواقع همین طور است، تعویض کرد تا دوباره فضای داخلی سرویس بهداشتی و حمام، کاملا تمیز و شیک به نظر برسد.

تزئینات و دکورسازی

در نهایت تزئینات و دکورسازی شرط اصلی در بازسازی ویلا در کرج محسوب می شود. استفاده از سقف های کاذب، تزئینات دیواری و تغییر برخی فضاها باعث می شود که کاربری عمارت ارتقا یافته و کاملا حس و حال تازه ای در آن ایجاد شود.

دیگر موارد

از دیگر مواردی که در بازسازی ویلا در کرج باید به آن ها توجه داشته باشیم، تغییر درب ها و پنجره ها، استفاده از نورپردازی جدید، تغییر در فضای سبز ویلا و نوسازی آن و همین طور تعویض یا رنگ کردن درب ورودی اصلی است که هر یک به شکلی قابل توجه در نمای کلی و جدید ویلا، تاثیر می گذارند.

بازسازی ویلای قدیمی

یکی از بهترین و مطمئن ترین راه های داشتن یک ویلای مدرن و جدید بازسازی ویلای قدیمی است. عمر بناهای ساخته شده در ایران معمولا ۳۰ تا ۵۰ سال می باشد. مهم ترین نکته در این پروسه بازسازی صفر تا صد سازه مورد نظر جهت ایمنی کامل بنا است ، همچنین از مهم ترین عناصر موثر در این اقدام می توان به کم شدن هزینه ها اشاره نمود.

مزایای بازسازی ویلا

از جمله مزایای بازسازی ویلا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

نوسازی نمای بیرونی ویلا

نوسازی نمای داخلی ویلا

تعویض تاسیسات و بهبود کاربری آن ها

کاهش هزینه های داشتن یک ویلای نوساز

و …

این موارد به همراه دیگر نکاتی که احتمالا در شرایط نوسازی های مختلف با آن ها برخورد خواهیم داشت؛ می توانند برای یک بازسازی حرفه ای جلوه کرده و چیزی که در نهایت تحویل می گیرید حتی از یک ویلای نوساز نیز برتر و جذاب تر باشد.

هزینه بازسازی ویلا در کرج

با در نظر گرفتن این موضوع که بازسازی ویلا تا چه اندازه پیشروی داشته و شامل چه مواردی باشد، هزینه آن متغیر خواهد بود. به این ترتیب شما می توانید هزینه ای متوسط تا زیاد را برای بازسازی ویلای مورد نظر خود در نظر بگیرید و این موضوع با توجه به وضعیت فعلی عمارت ویلا و برنامه ای که برای تغییرات آن ریخته اید، کاملا قابل مدیریت خواهد بود.

هزینه بازسازی ویلا در کرج تابع المان های مختلفی است که از میان آن ها، مهم ترین موارد به شرح زیر هستند:

 • متراژ ویلا
 • سبک ساخت ویلا مورد نظر
 • متریال و تجهیزات به کار رفته در مراحل بازسازی
 • دستمزد کارگر
 • و …

بازسازی باغ و ویلا

بازسازی باغ و ویلا در دو بخش بازسازی باغ و بازسازی ویلا به صورت منفک از هم و در عین حال با حفظ یکپارچگی، صورت می‌گیرد. در خصوص بازسازی ویلا، تقریبا اقداماتی که باید انجام شود، مشخص بوده و همان فرایند بازسازی هر ساختمانی را در پیش خواهیم گرفت. اما در خصوص بازسازی باغ، باید وضعیت گل و گیاهان، درختان و به طور کلی خاک، بررسی شده و در صورتی که نیاز به بهینه سازی یا تغییراتی داشته باشند، این موارد اتفاق بیفتد. به جز این دیوارچینی، مسیرسازی، تعویض تجهیزات یا اضافه کردن برخی به آن ها نیز در مسیر بازسازی باغ ویلا، لازم خواهد بود.

سخن پایانی

بازسازی ویلا در کرج نسبت به ساخت و ساز از صفر تا 100، بارها ارزان تر و کم هزینه تر بوده و به عنوان یک روش جایگزین عالی برای آن دسته از افرادی که مایل به داشتن یک خانه ویلایی نو و شیک هستند، به شمار می آید. شما چه نظری در این باره دارید؟ بازسازی ارزشمندتر است یا نوسازی؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.

4/5 - (4 امتیاز)

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • بهنام رحمانی

  سلام عالی بود

  پاسخ
 • مصطفی کمالی

  چرا اینقد زیاد؟

  پاسخ
 • مرتضی تقی زاده

  مطلب به درد بخوری بود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09363728370