طراحی پنجره شاه نشین

طراحی پنجره شاه نشین مطابق با سبک معماری مدرن و کلاسیک

پنجره شاه نشین در خانه شما، همان گوشه دنج و آرامی است که می توانید خود را به صرف نوشیدن یک قهوه خوش طعم دعوت کنید. در معماری خانه های ویلایی، طراحی و اجرای پنجره شاه نشین، سبب تمایز دکراسیون خانه شما از منازل اطرافیانتان می شود. پنجره ها ورودی نور طبیعی به منزل شما هستند و بنابراین نحوه طراحی و اجرای آن ها، از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی پنجره شاه نشین، قدمتی طولانی در معماری منازل ایرانی دارد. چنانچه در معماری دوره قاجاریه، شاهد وجود پنجره شاه نشین در منازل اعیان و اشراف هستیم.

در واقع می توان گفت که طراحی این مدل پنجره برای خانه هایی مناسب است که متراژ نسبتا بالایی دارند بنابراین جهت طراحی ویلا می تواند بسیار کاربردی باشد و دست معمار پروژه برای گنجاندن این المان در دیوارهای رو به حیاط باز است.

بنر پنجره شاه نشین

طراحی پنجره شاه نشین به سبک معماری کلاسیک

قاب بندی با گچبری های ظریف و نقوش زیبا، همنشین همیشگی طراحی پنجره شاه نشین به سبک معماری کلاسیک بوده است. زادگاه معماری کلاسیک، کشورهای روم باستان و یونان است که گچبری های پیوسته و نقوش برجسته، جزو بارزترین ویژگی های این سبک می باشد. کلیه سبک های معماری که پس از دوره رنسانس در اروپا متولد شدند، نام و نشانی از سبک کلاسیک دارند. معماری کلاسیک رومی به تدریج وارد کشورهای مشرق زمین شد و جایگاه خود را به سرعت در بین سایر سبک های معماری، نظیر معماری سنتی ایرانی بدست آورد. تلفیق این سبک با دیگر سبک های معماری، چهره های جدید و نوآورانه ای از آن را به جای گذاشته است.

طراحی فضای سبز گیاهان
مشاهده

تقارن یکی از اصول جدا نشدنی در طراحی پنجره شاه نشین به سبک کلاسیک و در واقع، نوعی سیستم اصیل در این نوع معماری است. در عصر حاضر نیز گرایش به سبک های کلاسیک، نئو کلاسیک و تلفیقی نیز افزایش یافته است. تماشای پنجره های شاه نشین به سبک کلاسیک، حس عظمت را برای بیننده به ارمغان می آورد. زیرا یادآور بناهای تاریخی مهم در کشورهای بزرگی همچون روسیه، روم و یونان برای آن ها می باشد.

نکته مهم در طراحی پنجره های شاه نشین به سبک کلاسیک، انتخاب متریال درست و مناسب است. بنابراین پیش از اجرای این مدل پنجره در فضای خانه خود، با پیمانکار پروژه مشورت کنید.

طراحی پنجره شاه نشین به سبک معماری مدرن

اگر علاقه ای به سبک های کلاسیک ندارید، می توانید به سراغ گزینه طراحی پنجره شاه نشین به سبک معماری مدرن بروید. سادگی قانونی نانوشته در طراحی به سبک مدرن است. در واقع هر زمان که احساس کردید طراحی شما از مدار سادگی خارج شده است، بدانید که از سبک معماری مدرن دور شده اید. در طراحی پنجره شاه نشین به سبک معماری مدرن، شما هیچ محدودیتی از بابت انتخاب متریال ندارید. اما نکته مهم این است که از آن ها به شکلی کارآمد و با رعایت اعتدال اسفاده کنید.

خرید و فروش نهال گردو
مشاهده

ترکیب چوب، سنگ، فولاد و حتی بتن، به شرطی که بر مبنای یک ایده حساب شده باشد، می تواند فضایی زیبا و دلنشین را در منزل شما به وجود آورد. به همین دلیل یکی از المان هایی که در طراحی داخلی ویلا در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته، همین پنجره شاه نشین است.

مزایای طراحی پنجره شاه نشین در خانه های ویلایی

هیچ خانه ای بدون پنجره کامل نمی شود. پنجره ها ورود نور طبیعی به داخل خانه را تسهیل کرده و ساکنان یک خانه را قادر می سازند تا از مناظره محیط بیرون لذت ببرند. علاوه بر این، تهویه هوای خانه نیز از طریق پنجره ها امکان پذیر است.. به این ترتیب، خانه هایی با پنجره های شاه نشین، دلبازتر و بزرگتر به نظر می رسند. تهویه هوا مطبوع و ورود و خروج هوا، مهم ترین کاربرد پنجره های شاه نشین است.

ضمن اینکه با اجرای پنجره شاه نشین چه به سبک مدرن و چه به سبک کلاسیک، به جذابیت بصری داخلی و خارجی منزل خود می افزایید. این پنجره ها اغلب در بخش شمالی ساختمان وارد می شوند و سبب تابش حجم زیادی از نور طبیعی به داخل فضای خانه می شوند. پنجره شاه نشین را هم در اتاق ها و هم در فضای نشیمن خانه، می توان اجرا نمود.

طراحی و اجرای فضای سبز عمودی
مشاهده

طراحی پنجره شاه نشین در آپارتمان

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که آیا امکان طراحی پنجره شاه نشین در منازل آپارتمانی نیز وجود دارد؟

پاسخ منفی است. این مدل پنجره زاویه وسیعی از فضای داخلی منزل شما را به نمایش می گذارد. به همین دلیل سازمان شهرسازی، مجوز ساخت پنجره های شاه نشین را در منازل آپارتمانی صادر نمی کند. فضای تراس در آپارتمان ها، کاربرد مشابه پنجره شاه نشین را در منزل ویلایی را دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09363728370