1. گیردینو
  2. مقالات
  3. تکنیک طراحی نمای ویلا
تکنیک طراحی نمای ویلا

تکنیک طراحی نمای ویلا

برای آن که بتوانید بهترین تجربه طراحی نمای ویلا را داشته باشید، لازم است که شناخت مناسبی نسبت به الگوهای مناسب طراحی ویلا داشته و بسته به طراحی خود عمارت و محوطه آن، بهترین ترکیب برای ساخت و جلوه بخشیدن به نمای ویلا را در دستور کار قرار دهید.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم.

طراحی نمای ویلا

طراحی نمای ویلا به عنوان بخشی از طراحی خود ویلا به حساب می آید. در واقع نمای ویلا را باید مهم ترین مولفه از یک عمارت ویلایی بدانیم که در نخستین مواجه خود را نشان می دهد و می توان تاثیر قابل توجهی بر افراد داشته باشد.

انواع طراحی نمای ویلا می تواند در قالب های کلاسیک، روستیک، مدرن، ایتالیایی، سنتی و … باشد. با این همه هر یک از این ساختارها باید تشابهی با ساختار خود عمارت ویلا داشته باشد.

با در نظر گرفتن این واقعیت که ویلاها در محوطه های سرسبز و باز قرار دارند، فرصت فوق العاده ای برای استفاده عالی از طرح های خاص و منحصر به فرد وجود خواهد داشت. این یک امتیاز برتر است که می توانید از طریق آن، هویت برتری به عمارت ویلایی خود بخشیده و آن را در رده بالاتری قرار دهید. به شکلی می توان نمای ساختمان را امضای نهایی آن دانست.

این چیزی است که در نماهای آپارتمانی نیز داریم، اما در خصوص یک عمارت ویلایی، پتانسیل بیشتری وجود دارد.

در طراحی نمای ویلایی، بازشوندگی و تو رفتگی ها هر یک در جایگاه خود باید تعریف شده و طبق طرح، برجسته شوند.

در ایجاد طرحی که با ایده های خاص و منحصر به فرد روبرو باشد، باید از تعادل فیزیکی و بصری به خوبی استفاده شود. در حقیقت این یکی از مهم ترین خصوصیاتی است که برای طرح بندی نمای ویلا، مورد استفاده قرار بگیرد.

به علاوه لازم است که حتما در این طراحی نوعی از تقارن رعایت شده و توازن به درستی حفظ شود. البته در شرایطی که طرح های خاص انتزاعی برای نمای ویلا در نظر گرفته شده باشند، این امکان وجود دارد که از خط تقارن خارج شده و بخواهیم بدون در نظر گرفتن المان های متقارن سازی، طرح نمای ویلا را پیش ببریم.

نورپردازی نمای ویلا

نورپردازی نمای ویلا یکی از مهم ترین مولفه هایی است که باید در ایجاد یک نمای زیبا و جذاب از آن استفاده کرد. در حال حاضر استفاده از نورپردازی تاثیرگذاری عالی در ایجاد یک نمای ویلایی جذاب و منحصر به فرد دارد. در واقع حتی اگر نمای ویلایی ساده ای را انتخاب کرده باشید، نورپردازی چیزی خواهد بود که در نهایت به آن هویت می بخشد.

در نظر داشته باشید همان طور که نورپردازی به سالن پذیرایی یا بخش نشیمن ویلا هویت و زیبایی می بخشد، در خصوص نمای عمارت ویلایی نیز با شرایط مشابهی روبرو هستیم.

لزوم طراحی نمای ویلا پیش از اقدام به اجرا

همان طور که برای ساخت عمارت ویلایی و همین طور محوطه سازی آن، نیازمند طراحی اولیه و داشتن پلان هستیم، برای اجرای نمای ساختمان نیز باید طراحی ابتدایی صورت گرفته و حتی طرح آن به صورت سه بعدی رویت شود. به این شکل می توان نقاط ضعف و نیازها به تغییرات مختلف را از قبل شناسایی کرده و برای آن ها تصمیم گیری بهتری داشت.

یکی از نخستین بازخوردهای ایده های طراحی نمای ویلا، سهم نما در هویت بخشی به عمارت کلی می باشد. از این روی باید حتما تصمیم گیری درستی برای تعیین سبک و چهارچوب آن صورت گرفته و با مطالعه سبک های خاص و ترکیب آن ها با یکدیگر، در نهایت بهترین طرح انتخاب شود.

به همین شکل متریال مورد استفاده برای اجرای نمای عمارت ویلایی نیز پس از انتخاب طرح آن، انتخاب خواهند شد. به طور نمونه برای سبک روستیک مدرن، باید از متریال مناسب وی استفاده کرده و برای نمای مدرن، نیز از سطوح شیشه خور بیشتر استفاده کرده و سطح بیشتری از نمای ساختمان، شیشه ای باشد.

کلام آخر

شما چه سبکی از طراحی نمای ویلا را ترجیح می دهید و در صورتی که بخواهید برای عمارت ویلایی خود، اجرای نمای ویلا را داشته باشید، چه سبکی مناسب تر است؟ ایده ها و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)
فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.