محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه موضوع این مقاله است. تمام اقرادی که ویلا و باغ دارند از شرایط یکسان مالی برخوردار نیستند و ما در استدیو باغ ایرانی کاملا این موضوع را درک می کنیم. اما شرایطی وجود دارد که شما بر اساس بودجه ی خود طراحی باغ خود را انجام دهید.

محوطه سازی ویلا و محوطه سازی باغ دو موضوعی هستند که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته اند. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را به نحوی راهنمایی کنیم که با کمترین هزینه محوطه سازی باغ خود را انجام دهید. تمام تلاش ما این است که با توجه به هزینه های سرسام آور مصالح کاری کنیم تا شما از انجام محوطه سازی باغ خود صرف نظر نکنید. در این مقاله به راهکار هایی اشاره شده تا کمترین هزینه را برای شما داشته باشد.

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

بیشتر بخوانید:
طراحی ویلا

محوطه سازی باغ چیست؟

یکی از مهم ترین بخش های طراحی و ساخت باغ بحث مربوط به فضای سبز آن است. این کار با روش های متفاوتی انجام میشود و سبک های متنوعی نیز دارد. در طراحی باغ از انواع مصالح مانند سنگ، چوب و گیاهان استفاده می شود که ماسعی داریم تا شما را به محوطه سازی باغ با کمترین هزینه برسانیم.

در ادامه نیز نکاتی مطرح می شود که از آن برای کمتر کردن هزینه های طراحی و ساخت محوطه باغ می توانید استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره ی رایگان با ما در تماس باشید
09124682490

چگونه هزینه های مربوط به محوطه سازی باغ خود را کاهش دهیم؟

در ابتدا باید بدانید که محوطه سازی باغ از المان های متفاوتی تشکیل شده است که برای هر کدام از آن ها راهکار هایی وجود دارد که هزینه های شما را کاهش دهد برای دریافت بیشتر و بهتر این راهکار ها می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. در ابتدا لازم است تا با المان های محوطه سازی باغ آشنا شوید.

المان های محوطه سازی باغ

 • استخر
 • آب نما
 • شومینه
 • باربیکیو
 • آلاچیق
 • درخت و گل

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

 بیشتر بخوانید:
محوطه سازی باغ

چه گیاهانی برای کاهش هزینه های محوطه سازی باغ مناسب هستند؟

در پاسخ به این سوال باید بدانیم تمامی گیاهان هزینه های بالایی ندارند. گیاهانی که در محوطه سازی باغ با کمترین هزینه استفاده می شوند نیز باید ظاهری موجه داشته باشند. مدیریت هزینه دراین بخش تا حد بسیاری می تواند هزینه های شما را کاهش دهد.

انواع گیاهان ارزان برا ی محوطه سازی باغ

 • گیاهان رونده
 • گیاهانی که نگهداری کمتری نیاز دارند
 • گیاهانی با تکثیر راحت تر
 • درختان میوه
طراحی محوطه ویلا و اصول مهم
مشاهده

تاثیر گیاهان رونده بر کاهش هزینه ها

از گیاهان رونده می توان برای پوشش دیوار ها استفاده کرد این کار باعث میشود تا هم هزینه های مربوط به زیبا سازی دیوار ها مانند رنگ کردن کاهش یابد و هم جلوه ی زیبایی به باغ شما بدهد. این نوع گیاهان احتیاجی به هرس کردند ندارند و معمولا با شرایط متفاوت نیز به خوبی سازگارند.

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

بیشتر بخوانید:
محوطه سازی ویلا

گیاهانی که احتیاج به نگهداری ندارند

گیاهان بسیاری وجود دارند که شرایط نگهداری بسیار ساده ای دارند. این گیاهان احتیاج به رسیدگی، آب دادن منظم، کود و… ندارند و با کمترین هزینه قابل نگهداری اند. توجه داشته باشید هزینه خرید این گیاهان ارزانتر بوده و هزینه نگهداری آن ها نیز کمتر است. شما می توانید برای دریافت لیست این گیاهان با ما در تماس باشید تا کارشناسان ما شما را برای خرید بهترین گل های باغی با قیمت مناسب راهنمایی کنند.

برای دریافت مشاوره ی رایگان با ما در تماس باشید
09124682490

بهترین کفپوش برای کاهش هزینه های محوطه سازی باغ

اینکه چه کفپوشی برای محوطه سازی باغ با کمترین هزینه مناسب است خود یک سوال اساسی می باشد. معمولا یکی از بخش های هزینه بر محوطه سازی باغ کفپوش است که شما می توانید با استفاده از مصالح مناسب هزینه های مربوط به آن را کاهش دهید.

به طور کلی دو نوع از مصالح برای کاهش هزینه های کفپوش پیشنهاد می شود:

 • قلوه سنگ برای کفپوش: قلوه سنگ ها قیمتی مناسب دارند و جلوه ی بسیاری شیک به مسیر عبور شما می دهند.
 • سنگ ریزه برای کفپوش: ارزانترین مصالح موجود برای کفپوش سنگ ریزه ها هستند. می توانید برای محل عبور از سنگ ریزه استفاده کنید و اطراف آن را با استفاده از چوب یا فلاور باکس تزئین کنید.
 • ترکیب بتن و چمن: بتن قیمتی مناسب دارند و از ویژگی های منحصر به فرد آن این است که می تواند به شکل های متنوعی اجرا شود و از ترکیب آن با چمن می توانید ظاهری زیبا به باغ خود ببخشید.

برای اطلاع از قیمت بروز کفپوش های مناسب باغ و بررسی کفپوش مناسب باغ شما می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

بیشتر بخوانید:
خرید و فروش نهال

مبلمان باغی مناسب برای محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

وجود فضایی برای استراحت در کنار عزیزان و نشستن و گفتگو می تواند حس خوبی به شما و مهمان های شما بدهد. مبلمان باغی معمولا هزینه های بالایی دارند. انتخاب نوع و جنس این مبلمان بستگی به فضای شما اعم از سرپوشیده بودن یا فضای باز و … دارد. برند های متنوعی برای این مبلمان وجود دارند که می توانید از کارشناسان ما استعلام بگیرید و خرید خود را انجام دهید. اما اگر به دنبال کاهش هزینه های خود و محوطه سازی باغ با کمترین هزینه هستید لازم است تا کاری متفاوت انجام دهید.

 • مبلمان باغی دست دوم: در ابتدا ساده ترین راه برای کاهش هزینه های مبلمان باغی این است تا از مبلمان باغی دست دوم استفاده کنید. افراد بسیاری وجود دارند که برای تنوع و تعویض مبلمان خود اقدام به فروش مبلمان باغی قدیمی تر خود می کنند و یا ممکن است به دلیل فروش باغ و یا خرید باغی جدید دیگر نیازی به مبلمان قدیمی خود نداشته باشند. توجه داشته باشید دست دوم بودن این مبلمان به معنای عدم کیفیت آن ها نیست.
 • ساخت مبلمان باغی: ایده های متنوعی برای ساخت مبلمان باغی وجود دارد که می توانید برای مثال در پینترست مشاهده کنید و از ایده های آن استفاده کنید.برای مثال می توانید کوسن های خود را روی پالت های چوبی گذاشته و چیدمان مخصوص خود را طراحی کنید. یا می توانید از ترکیب سکو های بتنی و زیر انداز های مناسب فضای مناسبی برای خوش گذرانی های خود بسازید.
محوطه سازی باغ تالار
مشاهده

در پایان با توجه به تعدد برند های مختلف و راه های متنوع ساخت مبلمان باغی لازم است تا با یک کارشناس در زمینه فضای سبز در ارتباط باشید. کافی است با ما در تماس باشید تا شما را با بهترین متریال از نظر کیفیت و قیمت آشنا کنیم.

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

بیشتر بخوانید:
طراحی فضای سبز گیاهان

نورپردازی باغ و کاهش هزینه های آن

اغلب مشاهده می شود برای نورپردازی در باغ های از لامپ های گران و باکس های شیک استفاده می شود. شما می توانید با صرفه جویی و انجام راهکار هایی این هزینه ها را کاهش دهید. در ابتدا می توانید با انتخاب لامپ های با طول عمر مناسب و قیمتی ارزان هزینه های مربوط به نور را کاهش دهید.

در ادامه باید توجه داشت که نیازی به استفاده از باکس های گران قیمت وجود ندارد و شما می توانید باکس لامپ مخصوص به خود را داشته باشید و یا با استفاده از وسایل قدیمی طراحی منحصر به فردی برای باغ خود ایجاد کنید. حتما توجه داشته باشید اجرای نورپردازی از زیبایی آن بسیار مهم تر است و باید به گونه ای باشد که در مقابل مواردی مثل باد، آب و … مقاوم باشد.

رنگ شناسی در دکوراسیون داخلی
مشاهده

تمامی مواردی که گفته شد در پایان نیاز به تخصص دارد. برای مشاوره ، طراحی و اجرا کافی است با ما در ارتباط باشید.

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

بیشتر بخوانید:
بهترین نرم افزار های طراحی فضای سبز

سخن پایانی

برای اینکه یک محوطه سازی باغ با کمترین هزینه داشته باشید لازم است تا تمامی هزینه های خود را کاهش دهید. این هزینه ها مختص لوازم و مصالح نیست و هزینه های مربوط به نیروی کار را نیز شامل میشود. برای اینکه هزینه های خود را کاهش دهید می توانید فضاهایی چند منظوره ایجاد کنید.

ظاهر باغ شما بسیار اهمیت دارد باید توجه داشته باشید که حتما قبل از انجام هر کاری بایک متخصص طراحی فضای سبز در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کند. کارشناسان استدیو باغ ایرانی آماده هستند تا در این مسیر در کنار شما باشند و به شما کمک کنند تا بهترین مصالح را با ارزانترین قیمت تهیه کنید.

برای این کار کافی است با کارشناسان ما در تماس باشید تا بهترین و به روز ترین راه ها را که برگرفته از تجربه ی چندین ساله و کار بر روی پروژه های متنوع است را در اختیار شما قرار دهند. این مقاله در طی زمان آپدیت خواهد شد و راه ها و ایده های جدید تری را با شما در میان خواهیم گذاشت. حتما مقالات دیگر ما را مطالعه کنید و از پیج اینستاگرام مجموعه باغ ایرانی بازدید کنید تا هم ایده های جدید را ببینید و هم نمونه کار های مجموعه را مشاهده کنید.

اگر سوالی ذهن شما را درگیر کرده است یا نظر و پیشنهادی دارید کافی است در پایین همین مقاله دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید یا ازطریق راه های تماس با ما در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره ی رایگان با ما در تماس باشید
09124682490

برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09363728370