1. گیردینو
 2. مقالات
 3. پیمانکاری ساختمان ویلایی
پیمانکاری ساختمان ویلایی

پیمانکاری ساختمان ویلایی

پیمانکاری ساختمان ویلایی به سپردن ساخت و ساز ویلای مورد نظر به تیم اجرایی گفته می شود که مطابق با بندهای قید شده در قرارداد پیمانکاری، گام به گام پیش برده خواهد شد. بدیهی است که حرفه ای بودن تیم پیمانکاری و داشتن تجربه و دانش لازم در این حوزه، کمک خواهد کرد تا هر مرحله از ساخت و ساز ویلایی به بهترین شکل انجام بپذیرد.

به همان تناسب هر آن قدر که تیم پیمانکاری مشکلات نفراتی داشته و بعضی از اعضای آن، در کار خود تبحر نداشته باشند، مشکلاتی در بخش اجرایی به وجود خواهد آمد. از این روی اهمیت بسیار زیادی دارد که پیش از انتخاب تیم پیمانکار، در این خصوص تحقیقات کافی به خرج داده و تیمی را انتخاب کنید که بهترین نتیجه از ساخت یک ویلای جدید را به همراه داشته باشند.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم.

از پیمانکاری ساختمان ویلایی چه می دانیم؟

برای آن که مراحل ساخت و ساز یک ساختمان ویلایی به درستی پیش رفته و بتوان بهترین بهره برداری از آن را داشت، لازم است که بخش اجرایی ساخت و ساز، به تیم های پیمانکاری ساختمان ویلایی سپرده شود. به این شکل می توان انتظار داشت که بخش عملیات اجرایی ساخت ویلا، بخش به بخش با موفقیت کامل پیش رفته و درست در زمان بندی قید شده در قرارداد پیمانکاری تحویل داده شود.

در واقع اگر بخواهید که همه چیز طبق برنامه جلو رفته و هزینه ها نیز مدیریت شده و مطابق با انتظار اولیه شما باشند، لازم است که پیشتر کار را به پیمانکاری ساختمان ویلایی معتبر سپرده باشید که در این حوزه دارای تجربه و مهارت کافی باشند.

وظایف تیم پیمانکاری ساختمان ویلایی

به طور قطعی لازم است که تیم پیمانکاری که برای ساخت و ساز عمارت ویلایی خود انتخاب می کنید، دارای تخصص های لازم در این حوزه باشند. به طور مثال در بخش گودبرداری ساختمان، باید از نفرات و تجهیزات لازم و استاندارد استفاده شده و در صورتی که این بخش از کار مغایر با این پیش رود، نمی توان انتظار داشت که نتیجه لازم حاصل شود.

بدتر آن که اگر یک بعد از این انجام عملیات ساختمانی با مشکل یا نقصی کار همراه شود، باقی مراحل آن نیز به همان تناسب با مشکل همراه شده و قطعا نتیجه کار به لحاظ زمانی، مالی و کیفیت، مطابق با چیزی نخواهد بود که برای آن از ابتدا و در پلان اولیه ساخت ویلا، برنامه ریزی کرده اید.

وظایف تیم پیمانکاری شامل مراحل زیر می شود که باید هر یک با دقت، انسجام، مهارت و استانداردها به انجام برسد:

 • علامت گذاری زمین برای گودبرداری
 • شروع گودبرداری و پی کنی
 • ایجاد سازه نگهبان و آرماتوربندی
 • بتن ریزی
 • ستون گذاری و اسکلت بندی
 • ایجاد سقف ها و کف سازی
 • دیوار چینی
 • اجرای تاسیسات
 • نازک کاری
 • نصب درب و پنجره ها
 • نصب سقف های کاذب
 • تکمیل نمای ساختمان

چطور بهترین تیم پیمانکاری ساختمان ویلایی را انتخاب کنیم؟

برای آن که بتوانید بهترین تیم پیمانکار ساختمان ویلایی را انتخاب کنید، در نظر گرفتن نکاتی حائز اهمیت خواهد بود:

 1. حتما در خصوص سوابق و تجربیات قبلی تیم اجرایی پیمانکاری، تحقیقات کامل به عمل بیاورید.
 2. در خصوص افراد متخصض حاضر در تیم پیمانکاری سوال کنید و مطمئن شوید که برای بخش های مختلف عملکردی و اجرایی، نفرات کاملا متخصص حاضر هستند و هر بخش از کار به دست افرادی حرفه ای سپرده خواهد شد.
 3. حتما قرارداد پیمانکاری را با دقت تنظیم کنید تا تمام بندهای آن مشخص شده و بتوانید مرحله به مرحله کار را مطابق با چیزی که در قرارداد آورده شده است، تطبیق داده و از پیشبرد دقیق آن اطمینان خاطر حاصل کنید.
 4. نمونه کارهای قبلی تیم پیمانکاری را مشاهده کرده و حداقل چند مورد از سوابق تیم را به شکلی بررسی کنید که از سبک و سیاق کاری آن ها اطلاع پیدا کنید.
 5. در خصوص متریال و مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز که از سوی تیم پیمانکاری با بودجه شما خریداری خواهد شد، به خوبی سوال کرده و از کمیت و کیفیت آن ها اطلاع پیدا کنید.

کلام آخر

در بالا توضیحاتی در خصوص پیمانکاری ساختمان ویلایی و چند و چون آن ارائه کردیم. شما چه تجربه ای در این خصوص داشته و چطور بهترین تیم پیمانکاری را انتخاب کرده و به استخدام خود برای عملیات ساخت و ساز ویلا درمی آورید؟

5/5 - (1 امتیاز)
فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.