طراحی دیوار حیاط ویلا

طراحی دیوار حیاط ویلا

برای آن که بتوانید از یک حیاط ویلایی به بهترین شکل استفاده کرده و برترین فرمت زیبایی را در آن پیاده سازی کنید، لازم است که تمامی بخش های حیاط را در طراحی ویلا خود آورده و نهایت استفاده را از بخش های مختلف ببرید. در این راستا طراحی دیوار حیاط ویلا نیز به عنوان یکی از بخش هایی که پتانسیل مناسبی دارد، باید در نظر گرفته شده و از آن نهایت بهره برداری صورت بگیرد.

در این مطلب با ما همراه باشید تا ایده هایی جالب برای طراحی دیوار حیاط ویلا، را دنبال کنیم.

مشاوره رایگان

باغ ایرانی مجری پروژه های  طراحی و ساخت ویلا، محوطه سازی، طراحی فضای سبز، روف گاردن در تمامی نقاط ایران

ایده های ممتاز طراحی دیوار حیاط ویلا

پیش از هر چیزی باید گفت که دیوار حیاط ویلا را باید به عنوان بخشی کاملا مهم از یک طراحی محوطه ویلایی در نظر گرفته و هر تصمیمی که برای آن دارید، حتما از قبل با طراحی دقیق و حساب شده، لحاظ کنید. از جمله ایده هایی که می توانید برای طراحی کردن دیوار حیاط ویلا لحاظ کرده و به واسطه آن ها، جلوه و زیبایی بیشتری برای حیاط ویلای خود ایجاد کنید، موارد زیر قابل توجه هستند:

استفاده از گیاهان پیشرونده و خزنده

با کاشت گیاهان پیشرونده و خزنده روی دیوار حیاط ویلا، می توانید یک باغچه و سبزی عمودی ایجاد کرده و تمام دیوارها یا بخشی از آن ها را به کلی به شکلی سرسبز پوشش دهید. این باعث خواهد شد تا حیاط ویلای شما، شبیه به یک باغ انبوه به چشم آمده و به هر سمت که نگاه می کنید، سبزی دیوارها، روح پرنشاط طبیعت را بازتاب دهد.

ساخت ویلا با سازه سبک
مشاهده

به این شکل تمامی ابعاد و وجوه حیاط ویلا، سرسبز شده و در صورتی که مایل باشید، می توانید تنها بخشی از دیوارها را به این شکل پوشش سبزی  داده و بخش های دیگر را به میل خود، با آجرچینی یا دیگر پوشش های مناسب دیوارهای محیط باز، تکمیل کنید.

ایجاد باغچه عمودی

ساخت یک باغچه عمودی، ایده فوق العاده دیگری است که می توانید از آن برای دکور کردن دیوار حیاط ویلایی خود استفاده کنید. در حقیقت باید گفت که پیچیده ترین شکل از طراحی دیوار حیاط ویلا نیز همین ساخت یک باغچه عمودی است. در این صورت شما ممکن است بخواهید که بخشی از دیوار را به صورت پوشش گیاهی پیش برده و بخشی دیگر را با گلدان های مختلف، دکور کنید. به این صورت به جز باغچه های معمولی که در سطح حیاط ویلا دارید، می توانید از یک باغچه عمودی نیز بهره مند شده و بخش بیشتری از محوطه حیاط ویلا را با سبزی های تو در تو پر کنید.

نوع طراحی باغچه های عمودی می تواند فوق العاده متنوع بوده و بسته به سلیقه مشتری و این که تا چه اندازه بخواهید دیوار انبوه به چشم آمده یا تنها بخشی از آن، دکور شود؛ ممکن است متفاوت باشند. از این روی معمولا برای انتخاب سبک طراحی باغچه عمودی روی دیوار حیاط ویلا، باید بررسی زیادی انجام شده و با در نظر گرفتن دیگر المان ها و تجهیزات موجود در حیاط، به طراحی پرداخته شود.

بازسازی نمای ویلا
مشاهده

از این روی توصیه می شود که حتما انجام این کار را با سپردن به یک تیم تخصصی انجام داده و مطمئن شوید که یک تیم کارآمد و دارای تجربه کافی بر موضوع طراحی دیوار حیاط ویلای شما فعالیت دارند. این باعث خواهد شد تا از به روز ترین ایده های جالب و خلاقانه برخوردار شده و دیوارهای حیاط ویلای شما، به عنوان بخشی از دکوراسیون و تزئینات محوطه سازی، داخل میدان شوند.

نورپردازی دیوار حیاط ویلا

همان قدر که کاشت گل و گیاهان مختلف به شکل عمودی می تواند روی دیوار حیاط و محوطه ویلا جذاب باشد، نورپردازی آن نیز حائز اهمیت خواهد بود. در حقیقت بخش مهمی از چیزی که قرار است در نهایت به عنوان نتیجه کار روی دیوار حیاط ویلای خود مشاهده کنید را باید مدیون نورپردازی آن باشید.

تمام چیزی که در بالا به عنوان ایده های مختلف مطرح کردیم، بدون اضافه کردن یک نورپردازی اصولی و موثر، فایده ای نخواهد داشت و شما حتما باید بتوانید با طراحی یک نورپردازی جذاب، بخش های مختلف دیوار را برجسته کرده و به شکلی که می خواهید آن را جلوه گر شوید. اگر چه نورپردازی در ساعات روشنایی روز، کاربردی نخواهد داشت؛ اما از آن جایی که ساعات زیادی از کاربری محوطه باغ ویلا را ساعات غروب و شب به خود اختصاص می دهند، لازم است که حتما از عنصر نورپردازی به درستی استفاده کنید.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک
مشاهده

سخن پایانی

همان طور که در بالا مشاهده کردید ایده های مختلفی برای طراحی دیوار حیاط ویلا وجود دارند که بسته به عوامل مختلفی ممکن است هر یک از آن ها، مناسب باشند. تیم تخصصی باغ ایرانی، ارائه دهنده بهترین خدمات در خصوص طراحی فضای سبز، حیاط ویلا، باغ و …، بهترین انتخاب برای طراحی دیوار حیاط ویلا بوده و می توانید از طرح های منحصر به فرد و خلاقانه این تیم بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09363728370