محوطه سازی ویلا شمال

طراحی محوطه حیاط شمال

اگر تصمیم دارید محوطه سازی ویلا شمال را به بهترین شکل انجام دهید، باید پیش از هر چیز به شرایط منطقه ای و ساحلی یا جنگلی بودن ویلای خود توجه نمایید. ساحلی یا جنگلی بودن ویلا، تاثیرگذاری مستقیم در شکل محوطه سازی دارد و با در نظر گرفتن این موضوع می توانید در نهایت خروجی بهتری از پروژه ایجاد فضای سبز دریافت کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع به شکلی حرفه ای تر بپردازیم.

محوطه سازی ویلا شمال چطور انجام می شود؟

برای محوطه سازی ویلا نیاز به یک نقشه ابتدایی داریم که در آن کل مساحت در اختیار جهت محوطه سازی، در نظر گرفته شود. در این نقشه برداری تمامی فضا و حتی پرتی های آن نیز باید مورد لحاظ قرار بگیرند.

در گام بعدی نقاط تحت کشت را تعیین کرده و پس از آن جای گذاری سایر تجهیزات چون استخر، آلاچیق و غیره را مشخص خواهیم کرد.

در محوطه سازی ویلا شمال دور تا دور مساحت مورد نظر را به کمک بلوک های چوبی یا سنگ چین پر کرده و به این شکل طراحی فضای سبز را از سایر نقاط آن مجزا می سازیم. در صورتی که با یک ویلای ساحلی روبرو باشیم، استفاده از سنگ های کوچک یا بزرگ، کارایی خواهد داشت، در غیر این صورت در ویلاهای جنگلی، محوطه سازی با بلوک های چوبی به مراتب جذاب تر خواهد بود.

در نمونه های مدرن، می توان بلوک های چوبی و قلوه های سنگی را در ترکیبی انتزاعی کنار هم قرار داد و فضاسازی را به شکلی متفاوت جلوه بخشید.

زمانی که بحث محوطه سازی ویلا در شمال کشور مطرح باشد، نیاز به ایجاد فضایی خواهد بود که کاربری جمعی و خانوادگی داشته باشد. به این معنا که نمی توانیم فضا را تنها با کاشت گل و گیاهان به سرانجام برسانیم و ضرورت دارد که حتما در این فضا از نیمکت گذاری، مسیر رفت و آمد، آلاچیق، تاب و غیره استفاده کرد. بسته به این که فضا تا چه اندازه پتانسیل داشته باشد، می توان از این تجهیزات در جایگاه های مختلف آن استفاده کرد. معمولا فضاهای محوطه ای ویلایی که مساحت محدودی دارند، قابلیت تعبیه آلاچیق را نخواهند داشت و می توان تنها از نیمکت گذاری در آن ها استفاده کرد. اما در صورتی که مساحت فضای باز ویلا بزرگ باشد، حتما به کار بردن آلاچیق بسیار کارآمد خواهد بود و می تواند کاربری فضای سبز ویلایی را بهبود بخشد.

نوع گیاهان مناسب محوطه سازی ویلا شمال

در محوطه سازی ویلا شمال بهتر است از  گیاهان با برگ های پهن و گیاهان مقاوم به گرما و رطوبت بالا استفاده کنید. گل کاری نیز باید در چنین ساختاری انجام شود. همان طور که می دانیم در بیشتر مواقع سال، شمال کشور دارای آب و هوای گرم و مرطوب است و باید نوع گل و گیاهان به کار برده در آن، با این سبک آب و هوایی سازگاری کامل داشته باشد.

ممکن است در یک محوطه ی بزرگ، مایل به کاشت ردیفی درختان باشید یا کاشت درختان میوه را ترجیح دهید. همین طور برخی مشتریان علاقه مند به گل کاری فراوان بوده و باغچه های پرگل را ترجیح می دهند. به هر ترتیب با انتخاب گل و گیاهان مناسب، می توان فضای سبز ویلایی را کاملا شخصی سازی کرده و با هر طرحی همراه ساخت.

محوطه سازی ویلا در تهران، شمال و سایر شهرستان ها توسط تیم باغ ایرانی انجام می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره تماس بگیرید .

سخن پایانی

محوطه سازی ویلا شمال کشور غالبا به شکلی شخصی سازی شده است و می توان در ایجاد آن، حداکثر میزان سلیقه مشتری را در نظر گرفت. شما چه ایده هایی برای ایجاد فضای سبز و محوطه سازی در شمال کشور دارید و چه پیشنهاداتی در این زمینه ارائه می کنید؟ ایده های خود را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *