طراحی ورودی باغ ویلا

طراحی ورودی باغ ویلا

طراحی ورودی باغ ویلا، بخش قابل توجهی از ساختار کلی یک عمارت ویلایی و محوطه آن را به خود اختصاص می دهد. از آن جایی که در چنین جایی، درب ورودی هم به عنوان محل رفت و آمد در نظر گرفته شده و هم نخستین چیزی است که با آن روبرو خواهید شد، باید برای طراحی آن تمامی نکات و استانداردهای لازم در نظر گرفته شوند.

در این مطلب نگاهی به اصول و استانداردهای طراحی ورودی باغ ویلا و برخی ایده های مرتبط با آن، خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

اصول و استانداردهای طراحی ورودی باغ ویلا

ساختار طراحی ویلا را در نظر بگیرید. پس از عبور از درب ورودی، با یک فضای پیش رونده یا گسترده روبرو خواهید شد که با عبور از آن، به عمارت اصلی ویلا خواهید رسید. از این روی نخستین چیزی که با رسیدن به محل ویلا، با آن روبرو خواهید شد، همین بخش درب ورودی است. با این حساب به نظر می رسد که باید اهتمام کامل برای طراحی ورودی باغ ویلا را به کار ببرید.

نکات مهمی در این خصوص وجود دارد:

عرض مناسب ورودی باغ ویلا

دقت داشته باشید که به دلیل عبور خودرو، باید حتما عرض ورودی باغ ویلا به درستی و متناسب با آن در نظر گرفته شود. حتی اگر رفت و آمد خودرو را نیز لحاظ نکنیم، سبک ساخت ویلا و محوطه سازی آن ها باید به شکلی باشد که حتما عرض ورودی باغ، گسترده در نظر گرفته شده و حداقل به اندازه درب های پارکینگی وسعت داشته باشد.

اصول و قواعد نگهداری طراحی فضای سبز
مشاهده

این به جز آن که رفت و آمد را تسهیل خواهد کرد، به زیبایی و شکوه بیشتر ورودی ویلا نیز کمک کرده و باعث خواهد شد تا جلوه بالاتر و جذاب تری به خود بگیرد.

گل کاری و پوشش گیاهی در طراحی ورودی باغ ویلا

از آن جایی که در یک باغ ویلایی و محوطه سازی، عناصر اصلی کاشت درخت و گیاهان است، در بخش ورودی نیز نباید از این موضوع غفلت کنیم. با استفاده از گل کاری های طراحی شده و ایجاد پوشش گیاهی، به راحتی می توانید بخش ورودی باغ ویلا را نیز مانند دیگر قسمت های داخلی، با رنگ و لعاب طبیعت آغشته کرده و حال و هوایی نشاط آور و طرب انگیز به آن ببخشید.

حفظ امنیت محوطه و عمارت ویلا

برای انتخاب نوع ورودی و درب ویلا، باید موضوع امنیت را نیز به خوبی دیده و آن را در نظر بگیرید. در صورتی که امنیت محوطه و عمارت ویلا در بخش ورودی به خوبی لحاظ نشده باشد، تمهیدات بعدی، میزان کارایی کمتری خواهند داشت. از این روی حتما از طراح بخش ورودی محوطه ویلا، بخواهید که در سبک طراحی خود و نوع درب که قرار است برای این بخش ورودی در نظر بگیرد، موضوع امنیت را نیز لحاظ کند.

پیمانکاری ویلاسازی مدرن در رشت
مشاهده

قیمت طراحی ورودی باغ ویلا چقدر است؟

بسته به این که چه سبکی را برای طراحی بخش ورودی محوطه ویلایی انتخاب کنید، قطعا قیمت طراحی آن، تا حدودی متفاوت خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که معمولا طراحی این بخش از ویلا، در قالب طراحی کلی باغ و محوطه سازی ویلا قرار خواهد گرفت. تنها زمانی که تصمیم به تغییر مجزای ورودی باغ را داشته باشید، باید نرخ طراحی آن را به صورت جداگانه و مجزا از ساختار کلی باغ، در نظر بگیرید.

چطور طراحی ورودی باغ ویلا را انجام دهیم؟

برای آن که بتوانید بهترین سبک از طراحی ورودی باغ ویلاها را انجام دهید، لازم است که انجام این کار را به تیم های حرفه ای و دارای سوابق کاری برجسته در این خصوص بسپارید. این کمک خواهد کرد تا ایده های خلاقانه در این زمینه به کار گرفته شده و ورودی محوطه ویلایی خود را به شکلی ایجاد کنید که ضمن داشتن زیبایی و شکوه کامل، کاربری ایده آلی نیز داشته باشد.

کلام آخر

در بالا توضیحاتی در خصوص سبک و اصول طراحی ورودی باغ ویلا ارائه کردیم و دیدیم که چه نکاتی باید در این زمینه مد نظر قرار بگیرند. شما چه تجربه و نظری در این باره دارید؟ از دنبال کردن نظرات شما در این باره استقبال می کنیم. همین طور توصیه می کنیم که این مطلب را برای دوستان و آشنایان خود نیز ارسال کرده و آن ها را در این خصوص اطلاع رسانی کنید.

طراحی آبنما مدرن + عکس ها و ایده ها | محوطه سازی
مشاهده
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09363728370